Hygiene in Wasser

Zodpovědnost za Vaše zdraví

Ať jde o sanitární prostory v nemocnících, pečovatelských domech nebo školách – v těchto a mnoha jiných podobných objektech představuje konsekventní hygiena zvláštní výzvu. Buď kvůli tomu, že nejsou sanitární zařízení používána nepřetržitě nebo proto, že musí být zabráněno přenosu nemocí.

Náročný úkol, který firma SCHELL již po mnoho let bere jako svou povinnost. Není proto divu, že patříme celosvětově mezi průkopníky technických řešení, která mají za cíl především chránit zdraví uživatelů

Proto lze mnoho armatur SCHELL ovládat bezdotykově. To na jedné straně zlepšuje hygienu v silně namáhaných sanitárních prostorách a na druhé straně šetří vodu. A to není vše. Pokud dojde v objektech (např. školách) k delším prodlevám v užívání, přináší proplach usazené vody u elektronicky řízených umyvadlových armatur další důležitý krok pro hygienu. Neboť nejpozději 24 hodin po posledním použití spustí armatury přibližně 20-sekundový proplach, aby bylo zabráněno stagnaci vody a tím i nárůstu bakterií v rozvodech vody.

I v případě ochrany před legionelou, nabízí firma SCHELL vhodné řešení. Tím je u téměř všech elektronicky řízených umyvadlových a sprchových armatur integrovaný proplach proti legionele. Funguje pětiminutovým proplachem vody o teplotě 70°C tzv. termickou desinfekcí a tím i odstraněním nebezpečných bakterií. A to spolehlivě a bez chemického zatěžování vody. Samozřejmě splňují tyto armatury požadavky podle pracovního listu W551 spolku DVGW (Deutscher Verein des Gas- und Wasserfaches e.V.)

A protože se u vody vlastně jedná o potravinu, používá SCHELL u svých produktů samozřejmě pouze materiály vhodné pro pitnou vodu, které nezpůsobují žádné změny v kvalitě pitné vody. Tím splňují naše kvalitní armatury veškeré požadavky podle TrinkwV (směrnice o pitné vodě), DIN 50930 díl 6, DIN EN 1717 a KTW (umělé hmoty v pitné vodě).

Nebyly provedeny žádné záznamy

Nebyly provedeny žádné záznamy