Hygiene in Wasser

Odpowiedzialność za zdrowie użytkowników.

W sanitariatach szpitali, domów seniora lub szkół i wielu podobnych obiektach szczególnym wyzwaniem jest konsekwentne zapewnienie  higieny. Czy dlatego, że urządzenia sanitarne nie są używane nieprzerwanie, czy też z konieczności eliminacji możliwości przenoszenia się chorobotwórczych mikrobów.

Z tym ambitnym zadaniem SCHELL konfrontuje się od wielu lat. Nic więc dziwnego, że stał się pionierem w skali międzynarodowej w rozwiązaniach technicznych, których głównym celem jest ochrona zdrowia użytkowników.

Tak więc np. wiele armatur SCHELL można sterować bezdotykowo. W ten sposób poprawiając warunki higieniczne w intensywnie użytkowanych sanitariatach równocześnie oszczędza się wodę. To jeszcze nie wszystko: w obiektach takich, jak szkoły, gdzie występują dłuższe przerwy w użytkowaniu, aktywowanie funkcji przepłukiwania stagnacyjnego armatury sterowanej elektronicznie przyczynia się istotnie do podniesienia poziomu higieny. Najpóźniej po 24 godzinach od ostatniego użycia armatura samoczynnie otwiera się na ok. 20 sekund, zapobiegając w ten sposób zastojowi wody w przewodach i namnażaniu się mikrobów.

SCHELL oferuje także stosowne rozwiązanie problemu legionelli. Prawie wszystkie sterowane elektronicznie armatury umywalkowe i natryskowe posiadają zintegrowaną funkcję płukania antylegionellowego, polegającą na dezynfekcji termicznej, tj. uruchomieniu trwającego 5 minut wypływu wody, podgrzanej do 70°C, niszczącego niebezpieczne mikroby niezawodnie i bez jakiegokolwiek chemicznego skażenia wody. Armatury takie spełniają oczywiście wymagania instrukcji roboczej  W551  DVGW (Deutscher Verein des Gas­ und Wasserfaches e. V.).

Brak wpisów

Brak wpisów