Pionier w dbałości o środowisko

Kto, tak jak SCHELL ma za bramą swojego zakładu obszar chroniony, ma ochronę przyrody niejako we krwi. Dlatego czujemy się zobowiązani do tworzenia rozwiązań przyjaznych środowisku.

Troska o środowisko jest najważniejszym wyzwaniem dla obecnego i przyszłych pokoleń. Niezależne badania wykazały, że około 80% łącznych kosztów budynku przypada na jego eksploatację i utrzymanie w czasie jego cyklu życiowego. Tak więc inwestycje w armaturę oszczędzającą energię i wodę szybko się zwracają. Ważną rolę odgrywają także koszty konserwacji i napraw.

SCHELL cieszy się mianem pioniera w produkcji przyjaznych środowisku armatur. Nasze produkty pozwalają np. oszczędzić nawet 60% wody. Nic więc dziwnego, że liczne armatury SCHELL oznaczone są etykietą WELL. Ta wprowadzona w roku 2011 klasyfikacja produktów informuje, jak efektywnie, a więc i przyjaźnie dla środowiska działa dana armatura sanitarna. Również higiena odgrywa tu dużą rolę - zwłaszcza w sanitariatach publicznych. SCHELL oferuje tu liczne inteligentne rozwiązania, jak np. bezdotykowo uruchamiane armatury umywalkowe, do WC lub pisuarowe.

Troski o środowisko SCHELL nie ogranicza do samych produktów. Procesy produkcyjne firmy SCHELL prowadzone są w naszych obu zakładach w regionie Sauerland. Dzięki temu oszczędzamy wiele wydatków logistycznych i wynikających stąd obciążeń dla środowiska. Jest to dla nas równie oczywiste, jak oszczędne stosowanie materiałów. Na przykład wszystkie powstające przy obróbce odpady mosiężne są zbierane i zwracane do odlewni.

Brak wpisów

Brak wpisów